top of page

ÄHM

TLÜ, Mare maja, II korrus

Oktoober-Detsember 2016

"Seisak kestab kuni on konflikt mõistuse ja südame vahel, Kõrgema mina ja ego vahel, alateadvuse ja teadvuse vahel, illusioorse ja nähtava tegelikkuse vahel.

Illusioon ehk eksitaju ehk meelepete ehk tegeliku moonutatud taju ehk pettekujutlus ehk aluseta lootus.

Olles illusioonis kinni võid Sa eksida objekti omadustes või loomuses. Vahest võib olla, et illusioon kutsutakse teadlikult esile või ei pruugi see kaduda isegi, kui teame, et see on illusioon. On võimalik kogeda illusiooni, olles samal ajal teadlik, et on tegu illusiooniga. Küll on kaunis unenägu. Sellele vaidleb vastu vaid tegelikkus.

Kas oleme ehitanud õhulosse? Kas kogu see valereaalsus on loodud Sinu enda mõtetega? Nägemus sellest, mis me tahame, et oleks, aga kusagil sisimas räägib hääl millestki muust.

Vaatad tagasi ja märkad, et südamehääl ja vaist on kusagile kaugele tee peale maha jäänud. Hägune ilming soovitavast ja unistused, mida puudutada ei anna. Mõtetes elav ja aktiivne, aga käegakatsutavasse välja ei küündi.

Tõde teeb vabaks, kingib uue liikumise, värvid, annab tiivad.

Ühel heal päeval võetakse see koleilus unenägu Sinult niikuinii ära. Puruneb ja ere valgus võtab üle. Lased endal siis olla käesolevas hetkes ja saad sellest osa just nii nagu see on. Eriline ja täiuslik, justnagu sina ise. Saabub taas olemise kergus."

Oktoober, 2016

Anna Kõuhkna ÄHM
Anna Kõuhkna ÄHM
Anna Kõuhkna ÄHM
Anna Kõuhkna ÄHM
Anna Kõuhkna ÄHM
Anna Kõuhkna ÄHM
Anna Kõuhkna ÄHM
Anna Kõuhkna ÄHM
Anna Kõuhkna ÄHM
bottom of page